Martina Satková

21.02.2017 15:40

Datum narození: 23.8. 1998

Disciplína: K1/C1 slalom a sjezd na divokých vodách

Martina je mladá vícestranná závodnice. Věnuje se slalomu i sjezdu na divoké vodě. V obou disciplínách je excelentní a její talent by jí mohli všichni závidět. Je reprezentantkou ČR, nejen v juniorské, ale i dospělé kategorii.

Jak se dostala právě ke kanoistice? Díky staršímu bratrovi, který začal jezdit o dva roky dříve. Bral jí s sebou na tréninky, a jakmile to vyzkoušela, tak u sportu zůstala až do teď.

Závody v ČR má ráda například ve Špindlu nebo na Lipně, protože tam je voda opravdu hodně divoká. Díky kanoistice procestovala mnoho zemí. Mimo cestování po Evropě byla i Austrálii, Brazílii a USA na mistrovství světa a v Číně na YOG, což byla světová mládežnická olympiáda v roce 2014. Na Mistrovství světa juniorů již získala mnoho medailí a jejím velkým cílem je jet na olympiádu do Tokia 2020.